حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

از عسل چه می دانید؟

عسل بهاره انگپین

همه می دانند که مصرف عسل دارای خواص بسیار زیادی است، اما آیا از این فواید اطلاعی دارید؟

مصرف عسل نقش زیادی در سلامت پوست دارد، زیرا از خاصیت ضد پیری برخوردار است.

این ماده غذایی مهمترین منبع مواد قندی است و این ماده مغذی دارای ۱۵ نوع قند است که در هضم غذا نقش بسزایی دارد. مهمترین خاصیت مصرف عسل، ضد میکروب بودن آن است و اینکه حاوی آنتی بیوتیک، همچنین آنتی اکسیدان است که مصرف آن در سلامتی قلب و عروق مؤثر است.

با وجود شیرینی زیاد، مصرف عسل نه تنها برای دندان ها و لثه مضر نیست، بلکه موجب سفید شدن دندان ها و سلامت لثه می‌شود. عسل حاوی ماده‌ای ضد اسهال است و به پاکسازی دستگاه گوارش کمک می‌کند.

داروی جامع امام رضا(ع) و بیماری های قابل درمان با آن(کلیک کنید)

به افرادی که دچار کم خوابی هستند، توصیه می‌شود پیش از خواب چند قاشق کوچک عسل مصرف کنند.

مصرف عسل در رفع کم اشتهایی، بهبود جریان خون، همچنین رشد عضلات مؤثر است، این ماده غذایی نقش بسیار مهمی در التیام و بهبود زخم‌ها دارد و در ترکیب انواع کرم های ویژه پوست به کار می رود.
عسل دارای مقادیر کمی از ویتامین‌های مختلف از جمله ویتامین B6، B5، B2، A، E، K و C است.

مصرف عسل در کنار اثرات ضد میکروبی که دارد، دارای اثرات ضد خونریزی نیز می‌باشد، اما باید توجه داشت که گرم شدن یا قرار گرفتن در معرض آفتاب موجب کاهش اثرات ضد میکروبی این ماده غذایی می‌شود.

انواع پروتئین‌ها و اسیدهای آمینه نیز در ترکیب این ماده غذایی وجود دارد، همچنین حاوی املاح معدنی مختلف نظیر کلسیم، پتاسیم، سدیم، منگنز، آهن، کلر، فسفر، گوگرد و ید است.
با توجه به احتمال ایجاد واکنش‌های آلرژیک، استفاده از عسل خام برای کودکان زیر ۲ سال توصیه نمی‌شود چرا که حاوی گرده، بره موم، موم و ذرات خرد شده بال زنبور است و ممکن است در اطفال زیر ۲ سال ایجاد حساسیت یا مسمومیت نماید و مصرف عسل بایستی با احتیاط کامل صورت گیرد.

عسل بهاره ۴۰ گیاه پرفروشترین و اقتصادی ترین عسل ماست(ببینید)

جهت دنبال کردن فروشگاه انگپین در فضای مجازی روی نام پیام رسان کلیک نمایید( بله، ایتا، گپ، سروش، بیسفون و روبیکا)

جهت دنبال کردن کانال طب اسلامی ایرانی در فضای مجازی روی نام پیام رسان کلیک نمایید( بله، ایتا، گپ، سروش، بیسفون و روبیکا)

شریف
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X